Chrzciny to bardzo ważna rodzinna uroczystość zwłaszcza dla małego dziecka, choć taki maluch z pewnością nie będzie o niej pamiętał. Warto jednak podarować mu w tym dniu nie tylko coś, co będzie przypominało o tym niezwykłym dniu, ale również coś praktycznego i funkcjonalnego. Wiele osób decyduje się podarować na chrzciny pieniądze, które mogą zostać wydane na najważniejsze potrzeby dziecka, jednak warto postarać się o coś mniej oczywistego. Jaki prezent na chrzciny warto zatem podarować?

Ubranka

Malutkie dziecko nie potrzebuje zbyt wiele, jednak ubranka to jeden z lepszych pomysłów na prezent. Warto tylko dobrać je w odpowiednim rozmiarze a najlepiej byłoby, gdyby ubranka były o rozmiar większe, ponieważ dziecko dosyć szybko rośnie a każda mama z pewnością ma już wszystkie najpotrzebniejsze ubranka dla tak małego dziecka. Podczas zakupu śpioszek, pajacyków lub kompletów ubranek należy również pamiętać o tym, aby dopasować je do panującej za oknami pogody.

Bujak lub leżak

Kolejnym bardzo przydatnym prezentem będzie z pewnością bujak lub leżak, w którym maluszek będzie sobie spokojnie leżał w czasie, gdy rodzice będą wykonywali domowe obowiązki. Takie przedmioty bardzo często wyposażone są dodatkowo w niewielkich rozmiarów zabawki lub grzechotki, dzięki czemu dziecko, zamiast płakać, będzie się grzecznie bawiło zabawkami. W sklepach wybór takich przedmiotów jest obecnie bardzo duży, ponieważ można zakupić leżaczki, które same się bujają lub takie, które wymagają bujania przez rodzica, które są z reguły tańsze.

Kosmetyki, akcesoria, pieluchy

Malutkie dziecko wymaga odpowiedniej pielęgnacji, dlatego też idealnym prezentem na chrzciny będzie zestaw najpotrzebniejszych kosmetyków oraz akcesoriów. Warto jednak wcześniej dowiedzieć się, co najbardziej odpowiadałoby rodzicom, aby nie kupić czegoś, co w ogóle się nie przyda. Z pewnością bardzo przydatne będą pieluchy, a także oliwka do pielęgnacji ciała, krem przeciw odparzeniom, a także butelka do picia mleka.

Sesja zdjęciowa lub album

Dosyć popularnym prezentem na chrzciny stały się w ostatnim czasie sesje zdjęciowe, dzięki którym można uwiecznić najważniejszy dzień w życiu każdego dziecka. Oprócz sesji zdjęciowej dosyć popularne są również albumy na zdjęcia, w których można umieszczać fotografie dziecka od najmłodszych lat. Na pierwszej stronie takiego albumu warto wpisać specjalną dedykację dla dziecka, która przypomni mu kiedyś o jednym z najważniejszych dni w jego życiu.

Kocyk do łóżeczka lub wózka, pozytywka

Mały kocyk zarówno do łóżeczka, jak i do wózka okazuje się w wielu sytuacjach bardzo przydatny, dlatego też stanowi idealny pomysł na prezent. Podczas zakupu takiego kocyka warto zwrócić uwagę na materiał, z którego został wyprodukowany, ponieważ najprzyjemniejsza dla ciała jest 100% bawełna. Oprócz kocyka warto również dołączyć do prezentu pozytywkę, która pomoże utulić dziecko do snu. Taka pozytywka gra bardzo spokojne melodyjki, które ułatwiają zasypianie, a także pomagają dziecku się uspokoić.