Jak zapakować prezent? To nie lada wyzwanie zwłaszcza, kiedy podarunek ma robić wrażenie jeszcze przed jego rozpakowaniem.

W niniejszym tekście wskazane zostaną efektowne sposoby pakowania prezentów podzielone na pięć poziomów trudności. Dzięki tym prostym wskazówkom, już nigdy więcej proces opakowywania nie będzie się kojarzył z przyklejającą się do włosów taśmą i źle dociętym papierem, a efekt z pewnością zadowoli każdego solenizanta!

  • Jak zapakować prezent: Poziom 1 – torebka i pudełko

Mówi się, że wręczanie podarunku w papierowej torebce to wielkie faux pas, jednak w dzisiejszych czasach można z łatwością zakupić bardzo oryginalną torebkę prezentową, dostosowaną do zawartości lub zainteresowań solenizanta. Brak umiejętności plastycznych, to nie koniec świata. Dla tych, dla których zabawa z papierem prezentowym nie kojarzy się zbyt dobrze stworzone zostały kolorowe pudełka prezentowe, które nie tylko wspaniale zdobią prezent, ale również spełniają funkcję przechowywania, czyniąc tym samym z jednego prezentu aż dwa!

  • Jak zapakować prezent: Poziom 2 – papier i kokardka

Ten sposób pakowania prezentu wymaga umiejętności prostego przycinania papieru i wiązania kokardek. Nawet prosta forma może okazać się efektowna. Wystarczy, że zamiast przypadkowego papieru, użyty zostanie dobry jakościowo papier w jednym kolorze (np. złotym). Jeśli prezent nie posiada regularnych boków, można zapakować go w proste pudełko (np. po butach), a następnie owinąć papierem. Na koniec należy dodać kokardkę samoprzylepną lub obwiązać pakunek materiałową, szeroką wstążką.

  • Jak zapakować prezent: Poziom 3 –pudełko i wycinanki

Owinięcie pudełka papierem to prosta sprawa, większych umiejętności manualnych wymaga jednak oklejenie pudełka różnymi wzorami lub zdjęciami, które przywołują pozytywne wspomnienia solenizanta. Jak zapakować taki prezent? Wystarczy kupić szare pudełko w odpowiednim rozmiarze i przy pomocy kleju umieścić na nim przygotowane wcześniej wzory i fotografie. Taka forma pakowania prezentu spowoduje, że nabierze on bardziej osobistego znaczenia.

  • Jak zapakować prezent: Poziom 4 – papier i gadżety

Papier i kokardka to absolutna klasyka, jednak jeśli pakującemu zależy na wywarciu niezwykłego wrażenia, może on skorzystać z następującego sposobu: kojarzące się z solenizantem drobne przedmioty, takie jak zawieszki do kluczy, przypinki lub spinki do włosów należy przymocować do papieru lub pudełka prezentu. Trzeba jednak pamiętać o zachowaniu estetyki. W przypadku pudełka, elegancko prezentować się będzie mocno zdobione wieko i stonowany dół. W przypadku papieru, zawieszki warto przymocować np. w miejscu kokardki.

  • Jak zapakować prezent: Poziom 5 – pudełka i kokardki

Zakup pudełka w sklepie nie jest niczym trudnym, jednak stworzenie go w sposób samodzielny wymaga od wykonawcy podstawowych umiejętności manualnych. Takie kolorowe pudełka można wykonać z papieru technicznego lub grubych arkuszy. Wyjątkowe kokardki można natomiast stworzyć przy pomocy bazowej materiałowej wstążki i akcesoriów, takich jak sypki brokat, czy metalowe dżety. Dzięki tym prostym patentom każde pudełko stanie się absolutnie wyjątkowe i z pewnością wywoła uśmiech na twarzy solenizanta.