Co na prezent dla babci?

Co na prezent dla babci? To pytanie w trakcie roku powtarza się wielokrotnie w niejednej rodzinie. To pewien paradoks, że wszyscy członkowie rodziny znają swoją babcię najdłużej, a większym problemem jest wybór prezentu dla babci niż dla pana domu. Nie wiadomo właściwie dlaczego babcie traktuje się jak osobę o ograniczonych potrzebach, kiepskim guście i minimalistycznych oczekiwaniach.

Babcia też człowiek

Tymczasem babcia, jak każdy członek rodziny, po pierwsze cieszy się z prezentu, może nawet bardziej niż inni, po drugie potrzebuje dowodu pamięci, a po trzecie ma mnóstwo potrzeb, które reszta rodziny czasami po prostu nie dostrzega. Może nie jest łatwo taki prezent natychmiast i szybko wymyślić, ale wystarczy odrobina zastanowienia, kilka ciepłych myśli w stronę babci i prezent gotowy.

A zatem: co na prezent dla babci?

Bilet do teatru lub opery

A jeszcze lepiej dwa bilety. Jeden dla przyjaciółki babci, drugi dla samej babci. To działa oczywiście wtedy, gdy babcia posiada znajomą, przyjaciółkę, która lubi teatr czy operę. Przy tej okazji należy oczywiście opracować całą logistykę. Jeżeli babcia jest w dobrej formie fizycznej, niewiele jest do zrobienia,natomiast  jeżeli trzeba ją zawieźć, trzeba wytypować członka rodziny, który to zrobi. Obie panie zawiezie i rozwiezie. A jeżeli babia nie będzie miała osoby towarzyszącej, to jeszcze lepiej. Wtedy należy wytypować minimum jednego członka rodziny, który będzie babci towarzyszył. Można z całą pewnością ustalić, że prezent dla babci okaże się udanym pomysłem, do powtórzenia przy najbliższej okazji.

Audiobooki na prezent dla babci

Z natury rzeczy babcie mają coraz gorszy wzrok, czasem słuch. Dużo czasu też spędzają samotnie, wsłuchane w ciszę. Doskonałym prezentem dla babci będzie zakup audiobooków z ciekawymi tekstami książek. Warto znaleźć takie, które są czytane przez ulubionych aktorów babci. Można z całym przekonaniem powiedzieć, że kolekcja audiobooków sprawi babci ogromną przyjemność i umili puste godziny dnia i wieczoru. Zwłaszcza, że tak „podaną” książkę, słucha się wielokrotnie, to zupełnie inny rodzaj percepcji i techniki słuchania. Przy każdej nadarzającej się okazji, można powiększać babciną kolekcję audiobooków i cała rodzina automatycznie ma przepis na prezent dla babci.

Biżuteria

Sprawdzonym prezentem dla babci przy okazjach wszelkich babcinych rocznic jest zawsze biżuteria. Małe przedmioty o starannym wykonaniu, piękne i szlachetnie wyglądające ucieszą każdą kobietę, bez względu na wiek. To niezwykle miły i osobisty prezent, świadczący o pamięci i staraniach. Każdy członek rodziny powinien znać upodobania babci do określonej biżuterii. Złoto lub srebro, kamień, albo tylko kruszec. Taki prezent nie musi być przecież drogi, a zawsze można połączyć siły całej rodziny i wybrać naprawdę specjalny prezent dla babci. Piękna biżuteria od całej rodziny z okazji urodzin to wspaniały prezent, taki o którym babcia będzie jeszcze długo opowiadać. Wystarczy trochę starań i jedna osoba , która wszystko zorganizuje.