Zbliżający się okres świąt wyróżnia się zawsze widoczną aktywnością w działach marketingu setek przedsiębiorstw. To czas, gdy poszukuje się oryginalnych i niebanalnych prezentów biznesowych. O potrzebie wręczania świątecznych prezentów prowadzi się dyskusje od wielu lat.

Mimo wcześniejszych oporów, ostatecznie uznaje się, że ta okazjonalna forma podkreślenia wiążących firmy stosunków jest absolutnie akceptowalna. Zwłaszcza, że dochodzi do niej w bardzo specjalnym okresie, czyli podczas świąt. A święta Bożego Narodzenia w naszym kraju są szczególnie kultywowane. To wszak z tymi świętami związana jest tradycja obdarowywania się prezentami, dlatego prezent biznesowy jest jak najbardziej usprawiedliwiony i oczekiwany.

Najwięcej wątpliwości w tym okresie nie wiąże się z „czy” obdarowywać się wzajemnie w świecie biznesu, lecz „czym” to zrobić. Czy powinny to być gadżety firmowe, słodycze, delikatesy, butelki dobrego wina, a może wino w skrzynce?

Czy wino to dobry prezent biznesowy?

Jeżeli ktoś miałby jeszcze wątpliwości, czy wino to dobry prezent biznesowy, warto spojrzeć na ofertę firm, które specjalizują się w kreowaniu świątecznych prezentów biznesowych, np. https://www.nobilia.pl/kosze-upominkowe/kosze-prezentowe/zestawy-z-winem/

W ofercie tej firmy znajdują się prezenty biznesowe koncentrujące się wokół wina. Jednak najważniejszym jest tam sposób prezentacji i opakowania dla niego. Wino ma tę przewagę na innymi prezentami świątecznymi, że samo w sobie wzbudza respekt i odwołuje się do surowego, podstawowego w swojej formule świata biznesu. Wino zawsze się dobrze kojarzyło w świecie interesów. To przecież winem świętuje się udane transakcje, winem podejmuje się toasty, wino występuje wszędzie tam, gdzie widać optymizm, satysfakcję i dobrze wykonaną pracę.

Dlatego prezent biznesowy jako wino w skrzynce wydaje się być dokładnie na swoim miejscu. Zwłaszcza, że rzadko wręczany jest jako butelka ustawiona na stole. Najlepszym sposobem dla stworzenia prezentu biznesowego w tej postaci jest butelka dobrego wina w drewnianej, specjalnie wykonanej do tego celu skrzynce, którą dodatkowo można wykorzystać jako nośnik określonych informacji .

Wino w skrzynce może prezentować nazwę firmy darczyńcy, życzenia świąteczne czy nawiązanie do współpracy. To doskonały sposób, by prezent przekazał komunikat o satysfakcji ze współpracy a jednocześnie stanowił swojego rodzaju obietnicę przyszłej kooperacji. Jeżeli zachodzi konieczność szczególnego podkreślenia walorów działalności, wino w skrzynce może być tylko jednym z elementów prezentu.

Doskonale w tych szczególnych okolicznościach sprawdzają się kosze świąteczne  czy kuferki wypełnione po brzegi specjałami delikatesowymi. Słodycze, specjalne gatunki kawy, czekoladowe wyroby, świąteczne pierniki – wszystko to buduje jeden ogromny prezent, który musi zostać doceniony po tej drugiej stronie. Tego rodzaju prezent to również bezpieczny prezent, podany w najczystszej postaci najlepszych intencji, niewymagający rewanżu czy zobowiązań.